ШИПІЛОВА Л.М.


Шипілова Л.М.Шипілова Лариса Миколаївна

заступник завідувача кафедри з наукової роботи, кандидат політичних наук

У 1996 р. закінчила факультет філології Херсонського державного педагогічного інститут ім. Н.К.Крупської. З 1994 р. по 1996 р. працювала референтом-перекладачем Г оловного управляння виховної роботи Міністерства оборони України. З 1996 р. по 2005 р. працювала у Національному науково-дослідному центрі оборонних технологій і воєнної безпеки України починаючи з посади наукового редактора науково-технічного збірника (1996-1999 рр.) до старшого наукового співробітника науково-дослідного відділу воєнно-наукової інформації (1999­2005 рр.). З 2005 по 2010 р. працювала в Інституті проблем національної безпеки РНБО України на посадах старшого та провідного наукового співробітника відділу стратегії національної безпеки, та з 2008 р. - завідувачем відділу аспірантури та докторантури Інституту. У 2007 р. захистила дисертацію на тему: “Порівняльний аналіз ключових понять і категорій основ національної безпеки України”. У 2008 р. навчалася в Коледжі щодо вивчення проблем безпеки ім.Дж. Маршалла (Німеччина).

Л.М.Шипілова має 28 наукових праць, у тому числі 2 монографії, 2 навчально-методичних посібника та 22 публікації за напрямом національна безпека держави, державне управління, з них ряд статей за напрямом воєнна безпека держави. Сфера наукових інтересів: національна безпека, геополітика, воєнна безпека.

Перелік дисциплін: «Геополітика і національна безпека», «Геополітичний аналіз і прогнозування», «Організаційно-правові засади та методологія стратегічного планування забезпечення національної безпеки України», «Державні механізми забезпечення внутрішньої безпеки», «Концептуальні засади національної безпеки», «Зовнішньополітичні засади стратегічного планування політики національної безпеки», «Теоретичні основи стратегічного управління національною безпекою».