МАНДРАГЕЛЯ В.А.


Мандрагеля В.А.Мандрагеля Володимир Андрійович

професор кафедри глобалістики, євроінтеграції та та управління національною безпекою, доктор філософських наук, професор

Закінчив Київське вище загальновійськове командне училище (1978 p.). Проходив службу . на різних посадах. У 1986 р. брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за що нагороджений медаллю «За бойові заслуги». З 1987 по 1990 р. навчався на філософському відділенні педагогічного факультету Військово-політичної академії ім. В.І.Леніна. З 1990 р. - на викладацькій роботі у військових вищих навчальних закладах України. У 1993 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. У 1994 р. закінчив курси англійської мови при Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка та Оборонний мовний інститут США. Протягом 1994­1995 рр. навчався в Центрі підготовки військових священиків Сухопутних військ США. Після повернення в Україну отримав вчене звання доцента та був призначений на посаду начальника кафедри суспільно-гуманітарних наук Академії Збройних Сил України. У 2000 р. кафедра була трансформована у кафедру державного та військово-соціального управління, у серпні 2003 р. - у кафедру міжнародних відносин. У 1998 р. перебував на тримісячних курсах офіцерів країн Центральної та Східної Європи в Канаді (Монреаль, Оттава, Торонто, Ванкувер), де вивчав питання здійснення демократичного цивільного контролю над оборонною сферою в країнах НАТО. 1999-2001 рр. брав участь у написанні спільного з британськими вченими Ланкастерського університету підручника для вищих військово-навчальних закладів України з воєнної політології У 2003 р. звільнився з лав Збройних Сил України і працював на посаді професора кафедри міжнародних відносин Національної академії оборони України. У 2006 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора філософських наук. Член спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук: НТУУ (КПІ) та Житомирського державного університету ім. І. Франка. В.А. Мандрагеля є автором трьох монографій, співавтором восьми підручників, одного навчального посібника, понад 70 статей.

Сфера наукових інтересів: міжнародна, регіональна та національна безпека, нові виклики, загрози, небезпеки і ризики сучасності; історія та розвиток європейської системи колективної безпеки; структура та концептуальні засади діяльності міжнародних організацій, військово-політичних блоків.

Перелік дисциплін: “Державне управління процесами міжнародного співробітництва України у військово-політичній сфері”, “Державна політика забезпечення обороноздатності України”, “Концептуальні засади взаємодії політики і управління”, “Міжнародне гуманітарне право та право війни”, “Україна в системі міжнародної безпеки”, “Зовнішньополітичні засади стратегічного планування політики національної безпеки України”